top of page
P1006305.jpg

Služby

Bg-01.png

Naše specializace

 • Dynamická neuromuskulární stabilizace (DNS)
  DNS podle Pavla Koláře je diagnosticko-terapeutický koncept, který využívá klíčové prvky lidské motoriky a vychází z vývojové kineziologie.
 • Metoda Ludmily Mojžíšové
  Jedná se o manuální metodu fyzioterapie určenou pro diagnostiku a terapii poruch pohybového aparátu, zejména u dysfunkcí pánevního dna. Využívá především pasivních kloubních mobilizací spolu s jednoduchým aktivním cvičením. Metoda se dělí na 3 oddíly: Mobilizace žeber Ošetření svaloviny pánevního dna Mobilizace SI skloubení a bederní páteře
 • Klappovo lezení
  Klappovo lezení je léčebná metoda, která stabilizuje trup pomocí různých forem lezení po čtyřech končetinách. Původně byla vytvořena pro léčbu skolióz, ale její využití je mnohem širší.
 • Tradiční čínská medicína
  Tradiční čínská medicína (TČM) je komplexní medicínský systém, který vychází z tradičního čínského léčitelství fungující už několik tisíc let. Na rozdíl od západní medicíny vnímá lidské tělo jako vysoce provázaný celek, v němž stav jednoho orgánu ovlivňuje jiný. Základními pojmy tohoto pohledu na tělo jsou energie čchi, principy Jin a Jang a učení o pěti prvcích, které nalézáme v čínské filosofii i v jiných tradičních čínských oborech. Základem nemocí je podle TČM narušení toku energie v organismu, její nedostatek anebo nadbytek v některých orgánech. Ve zdravém organismu energie proudí akupunkturnímu drahami a podle TČM vede k jejímu narušení nejčastěji nesprávná výživa, špatná životospráva, stres nebo vlivy zevního prostředí. Terapie je kauzální, řeší tedy příčiny nemocí. Mezi základní terapeutické metody patří akupunktura, akupresura, fytoterapie (podávání bylin), dietetika a speciální metody, jako jsou moxování, baňkování, čínské masáže (tuina), nebo cvičení (qigong). Jak probíhá první návštěva? Při první návštěvě probíhá vyšetření pacienta formou rozhovoru, kde je dotazován na různé životní oblasti (např. trávení, spánek, stravování, vylučování, bolesti,...). Pro stanovení diagnózy se dále používají pomocné metody - pozorovaní jazyka a zjištění kvality pulzu pohmatem. Po zhodnocení diagnózy je možné zvolit terapii např. změnou životosprávy (dietetika), ovlivněním akupunkturních drah, cvičením či bilinnými preparáty (fytoterapií).Na první návštěvě může proběhnout i zvolená terapie. Na tradiční čínskou medicínu je možné se objednat i telefonicky na čísle +420 530 347 169 i mimo termíny v rezervačním systému.
 • Skupinové cvičení
  Vybrat si můžete z lekcí TRX, SM systému, funkčního tréninku, dále lekce zaměřené na posílení trupu, dolních a horních končetin dle konceptu Fyzio-Fitness. Dovolujeme si upozornit, že skupinové lekce se konají od 2 přihlášených účastníků, jinak je lekce automaticky zrušena dvě hodiny před jejím konáním, o jejím zrušení jsou nahlášení účastníci informováni mailem.
 • Individuální cvičení
  Nabízíme možnost objednání se na individuální lekci s fitness trenérem, individuální lekce s fyzioterapeutem jsou možné po telefonické domluvě.
 • Kurzy
  Pokud jste u nás doposud žádnou formu rehabilitace neabsolvovali, pak je možné přihlásit se do některého z námi nabízených kurzů, kde Vás nezbytné základy rádi naučíme. Kurzy se vypisují nárazově. Pro další informace sledujte naše webové stránky.
 • Radiální rázová vlna
  Terapie rázovou vlnou je neinvazivní formou řešení nejrůznějších bolestí pohybového aparátu, zejména chronických bolestí šlach (tenisový a golfový loket), kalcifikací v oblasti ramene nebo paty (typicky patní ostruha). Velmi dobrý efekt má ale i u svalových bolestí z přetížení. Indikace RV: Skokanské, běžecké koleno Bolest v rameni Zmrzlé rameno Tenisový a golfový loket Patní ostruha Úponová bolest Chronické tendinopatie (chronický zánět Achillovy šlachy) Syndrom mediální hrany tibie Kalcifikace Léčba spoušťových bodů Kontraindikace rázové vlny: Poruchy srážlivosti krve a použití antikoagulancií Užívání léků na ředění krve (warfarin) Gravidita Trombóza Nádorová onemocnění Polyneuropatie Akutní zánět Terapie lokálně aplikovanými kortikoidy v místě ošetření rázovou vlnou Kov v ošetřované dráze
 • Vysokovýkonový laser (HIL)
  Vysokovýkonový laser patří, spolu s rázovou vlnou , k neinvazivním formám ošetření pohybového aparátu. Je ideální pro akutní bolestivé stavy. Urychluje hojení u pooperačních stavů a úrazů muskuloskeletálního systému. Mimo to je velmi efektivním prostředkem pro ošetření akutních i chronických jizev nebo při nervové regeneraci (karpální tunel) Indikace HIL: Záněty šlach Akutní poranění pohybového aparátu (natažení/natržení svalu, výron kotníku…) Jizvy Bolestivé stavy zad Artróza Bolesti ramene Bolesti kolene Bolesti svalů Poškození nervů Obrna lícního nervu Patní ostruha Popáleniny Postherpetická neuralgie Morbus osgood schlatter Dupuytrenova kontraktura Syndrom karpálního tunelu Syndrom tarzálního tunelu Tinnitus Ekzém Akné Kontraindikace HIL terapie: Zásadní systémové onemocnění (např. neléčený diabetes mellitus, systémový lupus erythematosus) Gravidita Fotosenzitivita, léky ovlivňující citlivost na světlo Tetování a pigmentace v oblasti léčené plochy, která by mohla vést k rozdílné úrovni absorbovaného záření Kortikosteroidy nebo injekce v ošetřované oblasti během posledních 3 měsíců, dlouhodobé užívání kortikosteroidů Kardiostimulátor Antikoagulační léčba, poruchy krvácení Krvácení v ošetřované oblasti Aplikace nad štítnou žlázou nebo jinými žlázami s vnitřní sekrecí Aplikace od 4 do 6 měsíců po radioterapii Tumory nebo podezření na tumory, anamnéza rakoviny nebo jakýkoliv typ malignity Horečnaté stavy, vážné onemocnění, chronická infekce Epilepsie Ztráta citlivosti v ošetřované oblasti Hluboká žilní trombóza Kov v ošetřované dráze
 • Fyzioterapie
  Diagnostika poruch pohybového aparátu, pooperační a poúrazová rehabilitace, řešení funkčních potíží pohybového aparátu, sportovní fyzioterapie
 • Kinesiotaping
  Jedná se o pomocnou metodu, která spočívá v aplikaci pružných lepicích pásek na bolestivé části těla s cílem danou oblast částečně stabilizovat či odlehčit.
 • Fitness
  Sekce fitness je určena pro všechny, kteří se chtějí cítit lépe. Zaměřujeme se na zlepšení kondice (nárůst svalové hmoty, snížení hmotnosti, zlepšení pohybových vzorců), odstranění drobných dysbalancí způsobených každodenní činností (jednostranné přetěžování, sedavé zaměstnání) a celkově na prevenci zranění. Naše prostředí je vhodné pro lidi, kteří se necítí komfortně ve velkých fitness centrech a preferují komornější atmosféru s menším počtem cvičenců v místnosti.
 • Masáže
  Ať už potřebujete zrelaxovat, nebo se zbavit bolestí pohybového aparátu, nabízíme relaxační a terapeutické masáže o délce 50 minut a 80 minut, cílené individuálně na potřeby klienta. Terapeutická masáž se zaměřuje na uvolnění hlubších vrstev svalů, ošetření spoušťových bodů (triggerpointů) a odstranění bolesti lokálního i celkového charakteru. Pro terapii využíváme kombinaci různých technik. Pro zefektivnění účinku možnost použití baněk. Při vážnějších obtížích lze domluvit konzultaci s fyzioterapeutem. Relaxační masáž je jemnějšího charakteru a slouží převážně ke zbavení stresu, regeneraci a harmonizaci psychiky a tělesných funkcí. Pro prohloubení účinků masáže využíváme přírodní bio slunečnicový olej a vybrané éterické oleje, které zohledňují aktuální rozpoložení klienta. Kontraindikace Masáže Horečnatá nebo akutně zánětlivá onemocnění Stavy vyžadující klid na lůžku Celkové tělesné vyčerpání Bezprostředně po jídle Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.). Onemocnění dutiny břišní spojené se záněty nebo krvácením Poranění dutiny břišní Těhotenství - první trimestr Nádorová onemocnění V místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil Epilepsie Po požití alkoholu, drog a psychotropních látek
 • SM Systém
  Hlavním cílem této metody, tedy Spirální stabilizace páteře, je pomoci při bolestech zad, skolióze či výhřezu disku, ale hlavně jim předcházet dostatečnou regenerací. Má velmi pozitivní vliv i na bolesti ramen, kyčlí či hlezenních kloubů. Cvičí se s elastickým lanem za použití podložek a opěrných tyčí, které jsou u nás k dispozici. S sebou potřebujete pouze pohodlné cvičební oblečení a ručník. Cvičí se v ponožkách. Na co se v SM Systému zaměříme? Zlepšení držení těla Posílení svalového korzetu Odstranění svalové dysbalance Uvolnění svalů Protažení páteře vzhůru Zvětšení rozsahu pohybu těla
 • TRX
  TRX (Total Body Rezistance Exercise) je funkční trénink na závěsném systému. Vychází z přirozeného pohybu, zlepšujeme jím tedy každodenní stereotypy, provádíme-li tento pohyb správně. TRX cvičením posilujeme a mobilizujeme celé tělo a používáme na to částečně jeho vlastní váhu. Úroveň zátěže a intenzitu si může každý lehce nastavit sám úpravou náklonu vlastního těla. Na lekci potřebujete pohodlné sportovní oblečení a sportovní obuv.
 • Funkční trénink
  Dynamická lekce kombinující cvičení s vlastní vahou těla a pomůcek jako jsou závěsné systémy, bosu, kettlebelly, balanční plochy a další, které vás rychle dostane do formy! Základem jsou komplexní pohyby, díky kterým se zapojí celé tělo. Dochází tak ke zlepšení stability, koordinace, mobility i síly. Funkční trénink je ideální pro rychlé získání kondice, zlepšení silové vytrvalosti, obratnosti a zvýšení spalování kalorií. Ať už budeme při cvičení používat jakékoli pomůcky, zaměříme se na správnou techniku provedení každého jednotlivého cviku.
P1006212.jpg
16367386_rm380-12-01_edited.png

Objednejte se z pohodlí domova

On-line se lze objednat na osobní trénink a skupinové lekce , Masáže a čínskou medicínu.

Na tradiční čínskou medicínu je možné se objednat i telefonicky na čísle +420 530 347 169 i mimo termíny v rezervačním systému.

Průběh péče

Základním cílem fyzioterapie na IC Klinice je diagnostikovat a následně vyřešit pacientovy obtíže, které se na venek projevují bolestí. Bolest je však pouze vnějším projevem, nikoliv příčinou problému. Při terapii se tedy zaměřujeme na řešení příčiny, nejen bolesti jako takové, a to nejčastěji formou stabilizačních cvičení pro zlepšení pohybových stereotypů a svalových dysbalancí.

Mnohdy ale tato základní forma fyzioterapie pacientovi nestačí, především kvůli zvýšeným nárokům na vlastní pohybový aparát, například z důvodu vrcholového sportu nebo fyzicky velmi náročného zaměstnání. Proto u nás na IC Klinice vznikl koncept Fyzio-Fitness, který navazuje na základní formu fyzioterapie a respektuje veškeré její základní principy. Přidává však na obtížnosti cvičení cestou zvýšení zátěže pomocí závaží, balančních ploch či přidáním dynamických prvků ve cvičení.

P1006536.jpg

Přízemí

V přízemí probíhá základní forma rehabilitace (individuální fyzioterapie a ergoterapie), která má za cíl vyřešit Vaše primární zdravotní obtíže a obnovit funkční soběstačnost.

➟ Rehabilitace v přízemí je hrazena ze zdravotního pojištění, ale je potřeba mít žádanku od lékaře. Je možné se objednat i bez žádanky, ale služba je hrazena klientem.

Možnost objednání telefonicky

Po-Čt 7:30-15h a Pá 7-12h

➟ +420 530 347 169

P1006416.jpg

První patro

Zde je možno se objednat na individuální tréninky, skupinové lekce, TRX, SM systém, skupinové lekce vedené fyzioterapeuty a na masáže a čínskou medicínu.

Fyzio-Fitness intenzivní rehabilitace dle ceníku, poskytuje společnost Dociles

KONTAKT

Kontaktujte nás

530 347 169

VOLÁNÍ

Nové sady 676/4, 602 00

UMÍSTĚNÍ

bottom of page